Eski Habipler Mah. Gelincikler Sok. No:8/A Sultangazi/İstanbul
+90 (212) 595 10 37
info@asmalikoyu.com

Dernek Başkanımız

Soner DEDEOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı

Soner DEDEOĞLU, 1983 yılı İstanbul doğumludur. Ortaokul ve lise öğrenimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini 2005 yılında tamamlamasının ardından aynı üniversitenin Mühendislik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak meslek hayatına başlayan Dedeoğlu, 2008 yılında ise çip tasarımı alanında yüksek lisans tezini yazarak yine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Bilgisayar Yüksek Mühendisi ünvanını kazanmıştır.

2008 – 2010 yılları arasında UBİT firmasında yazılım proje yöneticisi ünvanı ile eğitim teknolojileri alanında görev almasının ardından, 2010 – 2019 yılları arasında Başakşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şefi olarak kariyerine devam etmiştir.

Son yıllarda birçok akıllı şehir projesinde ve Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi yönetiminde görev alan Soner Dedeoğlu, 2020 yılı başından itibaren Sultangazi Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapmakta olup Bilgisayar Mühendisleri Odası üyesidir.

Soner Dedeoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.