Eski Habipler Mah. Gelincikler Sok. No:8/A Sultangazi/İstanbul
+90 (212) 595 10 37
info@asmalikoyu.com

Sportif Faaliyetler

Köyümüz Sportif Faaliyetler İçin Uygun Mu?

Sağlıklı bir yaşam için elimizden geldiğince spor yapmamız gerekiyor. Ama şehir hayatında sportif faaliyetlerin hem daha çok kapalı alanlarda gerçekleştiriyoruz hem de buna çoğu zaman ücret ödemek zorunda kalıyoruz. Asmalı Köyümüzde ise sporun çeşitli dallarını gerçekleştirmek hem bedava hem de bunu doğanın içinde yapmanın keyfi bir başka. İste köyümüzde gerçekleştirebileceğiniz bazı spor branşlarını sizler için derledik.

Olta Balıkçılığı

İster köyümüzün liman arkasındaki dalgakıranların üzerinden açıklara doğru kamışınızı fırlatın, ister sandal veya bot ile denize açılıp çaparinizi denize salın. Denizin bize sunduğu lezzetlere ulaşmanız mümkün.

Su Altı Avcılığı

Balık adam kıyafetlerini giyip su altında zıpkın avcılığı yapmak istiyorum diyorsanız, köyümüzün çevre koyları sizlere levrekten kefale, karagözden eşkina ya muhteşem balıklar sunacak.

Su Motoru Sporları

Son yıllarda ilginin arttığı su motoru sporlarını yapmak için köyümüz ve açıkları uygun koşullar sağlamakta. Köyümüzde artan sürat teknesi, jet ski, su sporları aksesuarları sayılarındaki artış bunun ispatı.

Serbest Yüzme

Köyde hemen herkesin yapmakta olduğu spor dalı desek yeridir. Hem plajlarımız hem de deniz yolu ile ulaşılan koylarımız ailecek bu sporu yapmanıza imkan sağlıyor. Tabi iskele ve limanımızı da unutmayalım.

Kürek

Pancar motoru icat edilmeden önce kürek çekmek zorunluluktu köyümüzde. Şimdilerde ise bir spora döndü kürek. Şişme bot, ahşap veya fiber sandal ya da kano. Hangisine sahipseniz buyurun dalgalarla boğuşmaya.

Futbol

Vazgeçemediğimiz spor branşı. Eskiden toprak zeminli bir sahamız vardı ama biz ismine "Çimen" derdik. Şimdi orada bir halı sahamız var ve artık gece maçları da yapabilir hale geldik. İddialı maçların taraftarı da fazladır köyümüzde.

Dağ Bisikleti

Son yıllarda Marmara Adası genelinde de yaygınlaşan bir spor halini aldı. Öyle ki her yıl şehir dışından katılımcılarla düzenlenen bisiklet turu etkinliği var artık adamızda. Hem mıcırlı hem de patika zeminde bisiklet sürebilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü

Belki de köyümüzde yapılabilecek en keyifli spordur. Çünkü yürüyüş esnasında bir yanınız zeytin bahçeleri bir yanınız deniz. Bu yürüyüş sırasında dağ keçileri, tavşanlar, meyve ağaçları, kuş ve böcek sesleri sizlere eşlik edecek.