Eski Habipler Mah. Gelincikler Sok. No:8/A Sultangazi/İstanbul
+90 (212) 595 10 37
info@asmalikoyu.com

Görüntü Kirliliği İstemiyoruz.

Görüntü Kirliliği İstemiyoruz.

Sevgili hemşehrilerimiz,

Bildiğiniz gibi Marmara Adası Asmalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği olarak 2019 yılının başından itibaren yeni yönetim ekibimiz ile köyümüz için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımızın hepsinin temelinde, köy insanlarımıza daha rahat ve kaliteli bir yaşam ortamı oluşturmak, memleketlerinden uzakta olanların köye geldiklerinde mutlu ve huzurlu bir cennet bahçesi bulabilmelerini sağlamak ve en önemlisi evlatlarımızın ve torunlarımızın misarını hakkıyla koruyabilmek var. Bunun için çabalıyoruz, bunun için didiniyoruz. Bu hayalin peşinden koşarken, köyümüzde hem şahısların hem de kurumların da yapmakta olduğun yanlış ve keyfi uygulamaların da önüne geçmeye çalışıyoruz.

Köyümüzün eşsiz manzaralı yolları, üzülerek görüyoruz ki yavaş yavaş inşaat malzemesi ve atıklarının toplandığı yerlere dönüşüyor. Bu atık ve malzemelerin köy yollarından kaldırılması için atık sahiplerine bilgi verilmiş olsa da istenen netice alınamamıştır.

Bu sebeple de görüntü kirliliğine neden olan bu malzeme ve atıkların bertaraf edilmesi için resmi şikayet sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu durumdan bizim gibi memnun olmayan hemşehrilerimizden de www.cimer.gov.tr adresinden Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne durumla alakalı şikayetlerini bildirerek bizlere destek vermesini rica ediyoruz.

Amacımız kesinlikle yıkıcı olmak, bağcıyı dövmek ya da inşaat işiyle geçimini sağlayan köy insanlarımıza engel olmak değil.

Bizler Asmalı Köyümüzü güzelleştirmenin mücadelesini veriyoruz. Daha önce yapılan yanlışların tekrar etmemesi için çabalıyoruz.

Desteklerinizle daha güçlüyüz.

Saygılarımızla,

Marmara Adası Asmalı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu